Sakarya Üni Endüstri Müh mi Yoksa Gaziantep Üni mi?

Sorular ve CevaplarCategory: Genel SorularSakarya Üni Endüstri Müh mi Yoksa Gaziantep Üni mi?
Anonymous asked 2 sene ago

Siz gaziantep üniversitesi endüstri mühendisliğini ve endüstri mühendisliğini (meslek olarak) tavsiye edermisiniz? Bide sizce sakarya üniversitesi türkçe ikinci öğretim endüstri mühendisliğimi yoksa gaziantep üniversitesi ingilizce birinci öğretim endüstri mühendisliğimi?

6 Answers
Bahadır KAYABahadır KAYA Staff answered 2 sene ago

Kıyaslama Yapmam Çok güç bence 2 üniversitenin avantajlarını dezavantajlarını o üniversitelerde ve bölümlerde okuyan arkadaşlarımızdan cevap atmalarını bekleyelim.

Ceomerkerimceomerkerim answered 2 sene ago

Bu sizin daha sonra hangi alanda çalışmak istediğinize bağlı olarak değişir ama birilerini mutlu etmeyi seviyorsanız bölüm olarak Endüstri Mühendisliğinden vazgeçmeyin derim.
2.sorunuz için ben Sakarya Endüstri 2.öğretim mezunuyum. Ana dilde eğitimi her zaman savunurum. Bu yüzden düşünmeyin derim. Sakarya iyi bir üniversite oluyor gitgide bunun sebeplerinden biri de EM bölümü. Yalnız bu demek değildir ki İngilizce öğrenme. İngilizce bu meslek için olmazsa olmaz bir şey. Ana dile yakınlaştırmalısın. Bunun için de çok zamanın var. Sakaryada kurslar var vs vs..
Önemli olan işini sevmen unutma. 🙂

Kahraman29kahraman29 answered 2 sene ago

Ben gaziantep üniversitesi öğrencisiyim kesinlikle tavsiye etmem eğitim konusunda sakarya ile eş değer olabilir ama ingilizce eğitim zor ana dilde eğitim daha verimli olur zaten ingilizcede öğretmiyorlar ingilizceyi daha sonra kursla falan halledebilirisiniz
 

Oğuz Kaan Çiçek0uzkaan answered 2 sene ago

Merhaba , ben de bir Gaziantep Üniversitesi öğrencisi olarak bir şeyler söylemek istiyorum . Gaziantep Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü ilk bakışta diğer bölümlere göre zayıf dursa da yenilikçi adımlarla desteklenen bölüm. Avantajlarına örnek vermek gerekecek olunursa , eğitim dilinin İngilizce olması , çoğu üniversitede eğitimi verilmeyen bazı derslerin ( Engineering Ethics – Mühendislik Etiği ) olması , Ar-Ge çalışmalarına destekçi Teknopark , Target gibi birimlerinin bulunması , Intorn Mühendislik dönemi olması, sanayi şehrinde bulunma potansiyeli ve son olarak çoğu öğrencinin dahi bilmediği fakat YÖK onayı beklenen Portland State University ile olan 3+2 lik Yurt Dışı Lisans ve Lisans üstü Eğitim imkanı ( kesin değil ) bulunması. Genel olarak bakacak olursak avantajları gayet güzel. Fakat bir de dezavantajlara bakalım .. Eğitim dilinin İngilizce olmasının vermiş olduğu zorluk , bazı öğretim elemanlarının yeterli bilgi birikimine sahip olmaması .. İfade edebileceklerim şu an için bunlarla sınırlı , ben şahsen öneriyorum.

Zelallzelall answered 2 sene ago

ben gaziantep üniversitesinde okuyorum ama sakarya üniversitesinin hakkında da bilgim var. bu daha çok ilerde hangi alana yönelmek isteyeceğinize bağlı.sakarya üniversitesi yazılım bilişim alanında çok iyi eğitim veriyor gantep bu konuda çok eksik.ingilizce eğitimi de ben avantaj olarak görüyorum çünkü teknik dil kurslarda öğrenilmiyor.gantepte makina mühendsiliği ile ortak verilen bazı dersler var dolayısıyla verilen eğitim de daha teknik oluyor

Smtkoc58smtkoc58 answered 1 sene ago

İyi günler bende Sakarya Üniversitesinde okuyorum. Sanırım herkes okuduğu okulun daha çok avantajlarını ön planda tutuyor. Bu benim gözümde mesleğimizi seviyoruz demektir. Ben henüz keşke bu bölümü okumasaydım diyen birine denk gelmedim. sanki ben az kalsın diyecektim ama hoop dedim. Bir endüstri mühendisi büyük üniverstelerin birinden mezun olmadıysa gerisinin bir önemi olmadığını düşünüyorum. kendimizi geliştirmek zorunda olduğumz bir meslek. inglizceyi hiç söylemediğimi varsayın. makinecilerle de bilgisayar mühendisleriyle de bir yarış içindeyiz işletme okuyan kardeşlerim ve pıtırcık ik’cılarla da öyle. bir endüstri mühendisi 3. sınıfı bitirmeden genellikle ne yapacağını bilemez durumda oluyor. yol haritası eğitim hayatının sonuna doğru çizilmeye başlıyor desek yeridir. bu mantıkla sakarya gaziantep kocaeli eskişehir gibi okullar arasından seçim yapmak aslında basit. sevebileceğin bir şehir seçmen yeterli olacaktır. Yinede bahsetmem gerekir. Sakarya da uzman hocalara denk gelirsen ve seviyosan yazılımda kendini çok iyi geliştirebilirisn. En sevdiğim yönüdür. nerdeyse bütün hocalar teşvik eder çünkü. çoğu derse entegre bir program yapman gerekebilir. şehrimiz de güzeldir, kampüste. dersleri geçmekse zor. en itici yönü de budur. söyleyeceklerim bunlar. Başarılar dilerim.