1

2019-20 Koçluk Programı Başvuruları Bitti

Endüstri Mühendisliğim Platformu olarak 2018-19 sezonunda ilk koçluk programımızı hayata geçirdik. Konuyla ilgili geçmiş sezon bilgilerine aşağıdaki adresten ulaşabilirsiniz.

2019-20 Koçluk programında geçtiğimiz yıl edindiğimiz tecrübeler doğrultusunda bu yıl yapacağımız sisteme 3. ve 4. Sınıfların katılması uygun görülmüştür. 1. ve 2. Sınıftaki arkadaşlarımız için temsilcilik başvuruları için yazının en altında verilen adrese gidebilirsiniz.

Koçluk Programında Neler Olacak?

Öncelikle Koçluk programı tamamen gönüllü ve online bir oluşumdur.

Amaç: Koçluk programı 3. ve 4. Sınıf öğrencilerinin sektöre yönelik olarak kariyer mentörü ile belirli bir program dahilinde profesyonel kariyeri için gelişim sağlar.

Öğrenciler Ne Yapar: Öğrenciler, kariyer koçunun müsait olduğu takvim ve oluşturuduğu program doğrultusunda bir yıl boyunca çeşitli görevler alırlar. Mentörün tercihine göre bunlar araştırmalar, çeviriler veya eğitim alma şeklinde ilerleyebilir. Öğrencinin yapması gereken bu takvime uygun hareket etmek ve ilgili ödevleri yapmak.

Her koçluk ekibinde bir koç yardımcısı sürecin takibini ve sekreteryasını işletmektedir. Öğrencilerin tüm iletişimi koç yardımcısı ile götürmesi gerekmektedir.

Çıktı: Her koçluk ekibinin koçu kendi programını yapmaktadır. Program sonunda ilgili alanla ilgili yaptığınız araştırma yayınlarınız olabilir, bir alanla ilgili eğitim tamamlamış olabilir veya profesyonel sunumlar yapmış olabilirsiniz. Bu süreç tamamen ekip ve koçun insiyatifiyle süreç içinde gelişmektedir.

1 yıl boyunca yapılan çalışmaların takibinde başarılı puanı alan arkadaşlarımıza Dijital Sertifika verilmektedir.

Kimler Katılmalı: Programa dahil olacak öğrencilerin seçiminde en büyük kriter istekli olmalı yönünde. Çünkü, bu programa her ekipte max 6 veya 7 kişi olacak şekilde kontenjan kısıtımız bulunmaktadır. Seçilen öğrencilerin performans düşüklüğü olması durumunda yerine yeni öğrencileri sürece dahil ederek ilerlemekteyiz. İkinci kısıtımız ise İngilizce konusunda istekli ve çalışma azmi olması önemlidir. Çünkü yağılacak araştırmaların çoğu yabancı kaynaklara dayanmaktadır.

Son Başvuru Tarihi: 20 Ağustos 2019

Başvuruların Açıklanma Tarihi: 2 Eylül 2019

Diğer detaylara sosyal medya hesaplarımız üzerinden soru sorarak ulaşabilirsiniz.

Başvurular için alımlar kapanmıştır.

1 ve 2. sınıf arkadaşlarımız için temsilcilik başvuruları

Comments are closed.