rsz_kocaeli

9. EN-ERP Etkinliği Kocaeli Üniversitesinde Gerçekleşti

“ERP Yazılımını Görmeden Mezun Olmayan Endüstri Mühendisliği Öğrencisi Kalmayacak!” sloganıyla Login Yazılım ve Endüstri Mühendisliğim Platformu güç birliği ile başlayan EnERP etkinliklerinin dokuzuncusu EnERP-9 olarak 24 Ekim 2017, Salı günü Kocaeli Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Kulübü (KOUEMK) organizatörlüğünde gerçekleştirildi.

Yoğun katılım ile gerçekleşen etkinlikte; Ersan Savunma Havacılık A.Ş. Kalite Müdürü / Baş Denetçi Çiğdem Alkan, öğrencilere “Savunma ve Havacılık Alanında ERP” konulu sunumuyla, Ürün Ağacı Oluşturulması (BOM), Planlama Tanımlama ve İzlenebilirlik, Üretim ve Kalite Takibi, Etkinlik Hesaplamaları (OEE) Personel Performanslarının İzlenmesi, Satınalma ve Tedarik süreçleri ile birlikte öğrencilerin kariyer planlamaları ile ilgili tecrübelerini ve önerilerini de paylaştı. Çiğdem Alkan’ın çok değerli sunumu sonrası Login Yazılım’dan İş Çözümleri Yöneticisi Ahmet Savaş Göktürk ise üretim sektöründe faaliyet gösteren bir fabrikanın hammadde girişinden üretim bandı dâhil, paketleme, depolama ve sevkiyattan oluşan iş süreçlerini özel fotoğraflarla hazırladığı sunumu ile öğrencilerle paylaştı.

Akabinde Login ERP yazılımı üzerinden değişkenli sipariş girişi, sipariş onayı süreci, satın alma, stok yönetimi, üretim planlama, ürün ağaçları, iş emirleri, iş istasyonları, operasyonlar ve rotaları da kapsayan siparişten üretime olan tüm iş akışını öğrenciler ile paylaştı.

Ek olarak akıllı telefonlar üzerinden giriş yapılabilen iki sınav da hazırlayan ve gerçekleştiren Ahmet Savaş Göktürk, öğrenciler üzerinde güzel bir algı yaratarak kaliteli dinleme sağlamakla birlikte iki sınavın da raporlarını anlık olarak sistemden alarak, iki sınavdan da 75 puan ve üstü alan öğrencilere ulaştırmak üzere Başarı Sertifikalarının hazırlanması sürecini de başlattı.

Etkinlik sonunda Ahmet Savaş Göktürk ve Çiğdem Alkan’a özel olarak isimleri yazılarak hazırlanmış KOUEMK kupa bardakları takdim edilirken öğrencilere de katılım sertifikaları verildi.

Comments are closed.