Apaçi Saldırı Helikopteri Üretimi – Fabrikası

430

Apaçi saldırı helikopterleri belki de Dünya’nın en ölümcül silahlarından bir tanesidir. Bu teknoloji harikası makinenin yapım ve geliştirme sürecini izleyin.

AH-64 Apache, başta ABD ordusu tarafından kullanılan çift kişilik,çift türbinli taarruz helikopteridir.Model 77 isminde gelişmiş helikopter programı için Bell firması tarafından tasarlanmıştır.İlk uçuşunu 1979 yılında yaptı ve 1984’te göreve başladı. Görev süresinden bu yana pek çok muharebede kullanıldı.Başlıca modelleri AH-64A ve AH-64D Longbow’dur. McDonnald Douglas üretimi olan AH-64 Apache, var olan saldırı helikopterlerinin en iyilerindendir. Atılgan, yüksek beka kabiliyetine sahip, zor yakalanabilir, manevra ve ateş kabiliyeti yüksek olan Apache 1973’te ortaya çıkmıştır. O tarihlerde Hughes Aircraft tarafından şekillendirilen Apache, ilk uçuşunu 30 Eylül 1975’de gerçekleştirmiştir.

Endüstri Mühendislerinin çoğu için, bir fabrikadan daha müthiş bir şey olamaz. Dev makinelerin sağır edici gürültüsü, mekanik taşıyıcı bantların üzerinden akıp giden binlerce parça…. Hammaddeler dönüyor, bükülüyor, çevriliyor ve sonunda günümüzün en harika ürünlerine dönüşüyor… Parçaların otomatik bir şekilde birleştirildiği bu süreç, sonsuza kadar izleyebileceğiniz bir görsel şölen adeta… Bu ürünlere gösterilen talep her geçen gün artıyor. Daha fazla, daha hızlı, daha iyi ve daha ucuz üretme ihtiyacı baş döndürüyor. En verimli çalışan fabrikalar bile büyük baskı altında üretim yapıyor. Bu yüzden fabrikalar gün geçtikçe büyüyor, mühendisler ve yöneticiler daha kaliteli ürünleri daha hızlı ve en ucuz şekilde üretebilmek için çığır açan teknolojilerden ve hatta psikoloji biliminden faydalanıyor.

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

Yoruma kapalıdır.