Kategori Gösteriliyor

ERP

Geleceğin Endüstri Mühendislerine Login Desteği

Login ERP Yazılım'ı Tanıyalım Login ERP Yazılım, 1989 yılında kurulmuş kurumsal iş çözümleri üretme odaklı, kaynakların bütünleşik bir yapıda yönetilmesine ve bir işletmedeki tüm işlemlerin raporlanabilir veriye dönüştürülmesine olanak…

Tam Zamanında Üretim – JIT

Kaynakların kıymetinin gün geçtikçe artmasının ardından içinde bulunduğumuz süreçte mamul stokunun bekletilmemesi gerekliliği daha da ön plana çıkan bir durum olmaktadır. Rekabetin bu kadar keskin olduğu bir dönemde müşteriyi bekletmek…

Model Güdümlü (Odaklı) Mühendislik

Model güdümlü mühendislik(MDE) uygulama modellerinden yararlanarak yazılım geliştirme ve oluşturma metodolojisi olup  belirli bir sorun ile ilgili tüm konuların kavramsal modellerini kapsar. Dolayısıyla; vurgu ve işlem (F. E. algoritmik)…

ERP üzerine Bilmeniz Gerekenler

ERP yazılım firmasında yazılımcılar ne yapıyorlar? Ya da ERP Sorumlusu olarak şirketlerde nasıl sorumluluklara sahipler? Ulaştığımız bir ERP yazılımcısından aldığımız bilgilere göre; Piyasada çeşitli ERP programları ve bu yazılımları üreten…

ERP Yolculuğunda Nelere Dikkat Edilmeli?

Enterprise Resource Management(Kurumsal Kaynak Planlaması) işletmelerin mal ve hizmet üretimi için gereken iş gücü, makine, malzeme, para gibi kaynakların verimli bir şekilde kullanılmasını sağlayan bütünleşik yönetim sistemlerine verilen…

Türk (makina/metal)-İmalat sektöründe ERP

Bu yazıyı yazmadan önce başlığa "Türk (makina/metal) - İmalat sektöründe ERP kullanımı"  mı yoksa" Türk Endüstrisinin ERP" ile imtihanı mı yazmalıyım diye çok düşündüm. Ancak, Google optimizasyonunu düşünüp bu isme karar verdim. Türk İmalat…