Producthon: Dünyanın ilk Endüstri Mühendisliği hackathonu

Producthon, Endüstri Mühendislerine yönelik öğrenip, ürün geliştirip, kazanma imkanı sunan yarışma

Dünyanın ilk Endüstri Mühendisliği Hackhatonu başlıyor! Endüstri Mühendisliğim Platformu ve Octopod işbirliği ile gerçekleşecek organizasyonda, ücretsiz eğitim, ürün geliştirme ve yarışma imkanı sunuluyor. Yarışarak ve geliştirdiği ürünleri satarak kendinize gelir sağlayabileceğiniz bu konsept tam size göre. 1 Aralık 2018 de başlayacak süreç için hemen sende ön kayıt ol!

Producthon Nedir?

Producthon, Kodlama bilgisi gerekmeden ürün geliştirmeyi ücretsiz öğrenmenizi sağlayan, eğitimde edinilen bilgilerle ürün ortaya çıkarabildiğiniz, ortaya çıkan ürünlerle yarışabileceğiniz ve son aşamasında firmaların ihtiyaçlarını öğrenip, geliştirme yapabileceğiniz bir konsept etkinliktir. Bu etkinlik ile yarışmacıların bilgi seviyesinin artmasını, firmaların ise kendi ihtiyaçlarına yönelik açık inovasyon ihtiyaçlarını yarışma olarak sunmasını sağlamaktadır. Octopod altyapısı ile gerçekleştirilecek bu etkinlik yaklaşık 6 aylık bir süreci kapsamaktadır. Eğitimi başarıyla geçen arkadaşlar için geliştirdikleri ürünleri Octopodyum’da satma, octopod kullanan müşterilerin ihtiyaçalarına yönelik ürün geliştirme imkanı taşıyacaktır.

Neden Producthon?

Firmalar, neredeyse tüm iş süreçlerini yürütmek için yazılım geliştiriyor veya yazılım satın alıyor. Peki kodlama yapmadan ürün geliştiren, hem ürünü kullanan hem geliştiren kişiler olsa, firmalar için hem yazılımcı veya yazılım hem de zaman tasarrufu ve çeviklik açısından çok büyük bir fırsat olurdu. Bu fırsat günümüz dünya teknoloji trendinde Low-Code ve No-Code felsefesi ile hazırlanmış ürünlerle mümkün. Octopod’ da bu trendin Türkiye’ deki en iyi örneği olarak karşımıza çıkıyor ve producthon yarışmacılarına güzel bir imkan sunuyor.

Producthon’a katılacak yarışmacıları nasıl bir süreç bekliyor?

Producthon genel anlamda 3 aşamadan oluşuyor. 3. Aşamaya dahil olmak için tüm aşamalarda yer almanız gerekiyor. İlk aşamada dijital bir süreç yarışmacıları bekliyor. Bu aşamada, Producthon.com üzerinden ön kayıt yapılıyor ve Ocak ayı itibariyle online eğitim sürecine dahil oluyorlar. Online eğitimi başarıyla tamamlayan arkadaşlarımıza, birer eğitim sertifikası veriyoruz. Online eğitimde öğrendiklerini başarıyla uygulayıp ortaya en iyi ürün çıkaran yarışmacıları ikinci aşama olan Producthon ana etkinliği (hackhaton) a çağırıyoruz. Burada 3 er kişilik ekiplerle arkadaşlarımız iki gün boyunca belirli konulara özel ürün geliştiriyor. En iyi ürünleri çıkaran arkadaşlara ödüller veriliyor.( Bu ödüllerin detayları ilerleyen tarihlerde sitemizde yayınlanacaktır. ) Üçüncü aşamada ise hali hazırda Octopod kullanan firmaların yarışmaları olacak ve ilk aşamayı başarı ile tamamlayan herkesin bu yarışmalara katılma hakkı olacak böylece o etkinliklerde de yarışmacılar ürünlerini firmaların ihtiyaçlarına göre geliştirip, firmalara sunabilecek ve ödüller kazanabilecekler.

Producthon’ a katılmak yarışmacıya neler kazandırır?

Yukarıda bahsettiğimiz gibi Dünya’ da bir trend olan no-code ve low-code konseptinde bir ürünü öğrenmek kişinin yetkinlik ağacını geliştirecektir. Aynı zamanda, öğrendiği bilgiyi ürüne dökmek, birçok öğrenci arkadaşımızın üniversite ortamında hayata geçiremediği ve firmalar tarafında işe alımda bir kriter olarak öne çıkıyor. Bunun yanısıra bu emeğin karşılığı olarak her aşamada katılımcılara elle tutulur bir imkan sunuluyor. İlk aşamda bir sertifika ve tasarladığınız ürününüz, ikinci aşamada yarışmada sunduğunuz ürün ve ödülünüz, üçüncü aşamada ise firmalara sunduğunuz ürün ile kariyer başlangıcı için önemli bir adım atıyorsunuz. Bu aşamalardan geçen bir producthon yarışmacısı her zaman ürün geliştirebilir ve Octopodyum sitesi üzerinden de ürünü başarılı bulunduğu takdirde satış yapabilir duruma da gelecektir.

Producthon kimler için daha çok anlam ifade ediyor?

No-Code konseptiyle yapılmış Octopod’u kullanmayı öğreneceğiniz, Öğrendiklerinizi uygulayabileceğiniz, uyguladıklarınızla yarışıp ödüller kazanabileceğiniz ve firma kişi networkünüzü geliştirebileceğiniz bu konsepte herkese uygun olduğunu söylemek yanlış olmaz.

Producthon fikri nasıl ortaya çıktı?

Prodcuthon fikri, Octopod’ un üniversite öğrencilerine ulaşma isteği üzerine Endüstri Mühendisliğim ile temasa geçmesiyle oluştu. Octopod’ u ve özelliklerini dinleyerek Endüstri Mühendisliğim Producthon konseptini ortaya çıkardı.

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

Yoruma kapalıdır.