1723c499-472d-4342-a8df-a5a83a4da814

EMP 2020 – 2021 Sezonu Oryantasyon Programı Gerçekleşti

Bu yıl yapılan başvurular, form inceleme ve birebir mülakatlar ve değerlendirmeler sonucunda bir yıl boyunca devam edecek Koçluk Ekibi Programı ve Temsilcilik Programı’nda yer alacak yeni katılımcılara Kurucumuz Bahadır Kaya ve Yönetim Ekibi tarafından teknik, tasarım ve işlevsel tüm konularda bilgilendiren oryantasyon programı 11 Ekim Pazar günü başarıyla tamamlandı.

Yeni katılımcıların EMP nasıl çalışır, neler yapar ve yeni dönem projeleri nelerdir gibi birçok soruya cevap bulduğu üç oturumdan oluşan dijital oryantasyon programı saat 11.30’da EMP kurucusu Bahadır Kaya’nın sunumuyla başladı. Bahadır Kaya sunumunda EMP’nin üyelerine kazandırmak istediği yetkinliklerden, yeni dönemle birlikte yeni bir oluşum olan EMP Mobil uygulamasının kullanımından ve özelliklerinden bahsetti.

 “Bir mum diğer mumu aydınlatmakla ışığından bir şey kaybetmez”

EMP kurucusu Bahadır Kaya sözlerini Tasarım Sorumlusu Aslı Meriç’e EMP’ nin kurumsal kimliğini ve yeniliklerini anlatmak üzere devretti. Aslı Meriç EMP’nin yeni renklerinin ve logosunun ne anlama geldiğini ifade etti. 2020 yaz dönemi ile birlikte değişen EMP’nin logosu altında yatan E felsefesinin ezberbozan, evrensel ve efektif kelimelerine dayandığı açıklandı. Yeni tercih edilen mavi renginin ise kullanıcılar ve paydaşlar üzerinde güveni, öngörülebilirliği ve bilgeliği simgelediği için tercih edildiği belirtildi.

“Kurum kültürümüzü ifade ettiğine inandığımız yeni tasarımımızla artık Endüstri Mühendisliğim değil EMP’yiz diyoruz.”

İnsan Kaynakları Sorumlusu Abdullah Maden EMP çalışma kültüründen, EMP üyelerinin kariyer yolculuklarından, temsilcilik ve koçluk programlarına ait sertifikalandırma uygulamasından, mevcut EMP yönetim kurulu şeması ve görevlendirmelerinden oluşan sunumunu gerçekleştirdi.

Oryantasyon programının devamında EMP bünyesinde Denetim Kurulu Üyeliği yapmakta olan ve aynı zamanda Koçluk Programı içerisinde Üretim Kontrol Yönetimi Koçluğu ve ERP Koçluğu görevlerinde bulunan Ebru Yurtman ve Betül Moran, EMP içerisinde edindikleri deneyimlerden ve kendi kariyer yolculuklarından bahsettiler.

Teknik Ekip Sorumlusu Enes Eratılmış sunumunda dönem içerisinde kullanılacak iletişim kanallarının işleyişinden, kurulum ve kullanımından bahsetti.

Oryantasyon programının ikinci oturumu İçerik Ekibi Sorumluları Özge Saylan ve Hilal Kesen’in sunumuyla başladı. İçerik ekibi sorumluları içerik kavramının ne olduğuna, dijitalleşen dünyada içeriklerin nasıl önem kazandığına, EMP’nin hangi içeriklere yer verdiğine ve içerik hazırlama sürecine değindiler.

“Yol sizi nereye götürüyorsa oraya gitmeyin, yol olmayan yerden gidin ki; iz bırakın.”

R.W.Emerson

 

Sosyal Medya ve Kulüp İlişkileri Sorumlusu Sima Nur Çınar sunumunda EMP’ ye ait aktif olarak kullanımda olan sosyal medya kanallarında ne tür içerikler paylaşıldığına yer verdi.

Oryantasyonun devamında Proje Liderleri olan Işılay Güler ve Merve Tüysüz EMP’nin geçmiş dönem projelerinden ve yeni dönemde gerçekleşecek olan VEZİR’21 ve Kodsuz Mobil Uygulama Online Hackhaton projelerinden bahsetti.

İkinci oturumun son sunumunu  Ekip İçi Eğitim Sorumlusu Sevde Abanoz gerçekleştirdi. YouTube içeriklerinden bahseden Sevde Abanoz aynı zamanda yeni dönem içerisinde gerçekleştirilecek eğitim ve söyleşilerinde haberini verdi.

Oryantasyon programının üçüncü oturumunda katılımcılar katılım gösterdikleri programa göre iki gruba ayrılarak sunumları dinlemeye devam ettiler.

Koçluk Programı Sorumlusu Doğukan Bayazıtoğlu koçluk ekibinde yer alan katılımcılara koçluk sisteminden, bu sistemin işleyişinden, geçmiş yıllarda gerçekleştirilen koçluk programı verilerinden, katılımcıların sağlayacağı kazanımlardan ve görevlerinden bahsederken eş zamanlı olarak Temsilcilik Programı Sorumlusu Göksu Beste Korkmaz yeni dönemin temsilcilerine dönemi üçe ayırarak performans ölçme ve geri bildirim odaklı olunacağından, temsilcilerin sorumluluklarından bahsetti. Son olarak katılımcılar ile birlikte soru-cevap bölümüne geçildi ve gelen sorulara yanıt verildi.

EMP Oryantasyon Programı katılımcıların güzel yorumları ve geri dönütleriyle son buldu.

Comments are closed.