GizemS.jpeg

Endüstri Mühendisliği Platformu 2019 Oryantasyonu

10 Ekim 2019 tarihinde Endüstri Mühendisliğim platformuyla Login Yazlım aracılığı ile çok zevkli bir oryantasyon programı gerçekleştirdik. İlk tanışma programında hem Login Yazılım’ı hem Endüstri Mühendisliğim’i hem de takım arkadaşlarımızı yakından tanıma fırsatı bulduk.

Platformumuzun mottosu olan “Bir mum diğer mumu aydınlatmakla ışığı azalmaz” cümlesinin anlamını bu oryantasyon sayesinde anladım. Tüm takım arkadaşlarım ve platform üyeleri deneyimlerini, hayallerini, fikirlerini aile ortamını hissederek paylaştı ve bu durum herkesin birbirinden bir parça da olsa bilgi birikimi edinmesine yol açtı. Bizim platformumuz bu temele dayalı.

Oryantasyon programını kurucumuz Bahadır Kaya kendini tanıtarak açtı ve devamında bu platformun nasıl geliştiğine kadar kapsamlı bir konuşma ile keyifli zamanımız başlamış oldu. Geleceğe yönelik planlarımızdan bahsederken bir yandan da ekip arkadaşlarımızın kendilerini tanıtmasını ve hangi sektörlerde bulunmak istediğimizi nedenleriyle kısa sunumlar şeklinde takım arkadaşlarımızla paylaştık. Takımdan herkesin hem kendi gelecek planları için hem de platformumuz için oldukça ilgi çeken önerileri ve fikirleri vardı. Bahadır Bey hepsini tek tek ilgiyle dinledi.

Endüstri Mühendisliğim platformuyla tanıştıktan sonra Login Yazımla tanışma sırası geldi ve hem ERP koçu olan hem de takım arkadaşım olan Betül Moran bize Login Yazılımı tanıttı. ERP’nin önemine vurgu yapmayı unutmadı tabii. Diğer programlara üye olan arkadaşların da Login Yazılıma ve ERP’ye olan bakış açısının Betül Hanım’ın tanıtımıyla şekillendiğini ara verdiğimizde edilen sohbetlerden açıkça okunduğunu söyleyebilirim.

Takım arkadaşlarımın da bu güzel etkinlik için söyleyeceği şeyler var elbette.

 

“Oryantosyan süreci benim için çok zevkli ve verimliydi. Diğer arkadaşlarımın da kendilerinden bahsettikleri zaman, yapmak ve bulunmak istedikleri sektörler ilgi çekiciydi. Orada olmak güzeldi. Endüstri Mühendisliği platformu herkesin bulunup kendine yeni bilgiler katabileceği bir yer. Başka etkinliklerde buluşmak dileğiyle…”

Rabia Arı

 

“Endüstri Mühendisliğim oryantasyon programı azimli ve istekli biz endüstri mühendislerini bir araya getirerek, hem kaynaşmamızı hem de birbirinden farklı sektörlerde kurduğumuz kariyer hedeflerimizi paylaşma imkanı sağladı. Aynı zamanda platformu daha yakından tanıdık, gelecek planları ve yol haritası hakkında bilgi sahibi olduk. Bahadır Bey’in toplantı öncesi keyifli sohbeti ile kariyer rotamızı belirlemek adına ondan önemli tavsiyeler aldık. Yeni insanlarla tanışmanın vermiş olduğu mutlulukla programdan ayrıldım.”

Dilek Gümüş

 

“Oryantasyon etkinliğine katılarak bir kez daha iyi ki bu platformdayım diye düşündüm. Çünkü o kadar samimi ve o kadar içten insanlarla birlikteydim ki bu durumu görünce birlikte çok güzel şeyler yapabileceğimize daha da emin oldum. Özellikle platform kurucumuz Bahadır Bey ama artık Bahadır Abimiz oldu, gerçekten bize hedeflerimiz konusunda çok yararlı bilgiler verdi. Hedeflerimizin artı ve eksi yönlerinden bahsederek bizimle tek tek sohbet etti. Benim açımdan çok yararlı ve etkili bir program oldu. Çünkü diğer üyelerle konuşup onlardan bilgi alma fırsatımız vardı ve bu etkinlik düzenlenen büyük konferanslardansa daha verimli gerçekleşen bir etkinlikti.”

Rabia Demir

 

“Oryantasyon süreci çok keyifli ve verimli geçti.Kurucumuz Bahadır Bey’in bizlerle deneyimlerini paylaştığı, farklı okullardan öğrencilerin kaynaşıp ortak bir katılım sağladığı yararlı bir etkinlik oldu. Sektör hakkında daha fazla bilgi öğrenmiş olduk. Açıkçası kafa karışıklıklarımı giderdi diyebilirim.Umarım bütün arkadaşlar bu güzel ve verimli oryantasyondan benim gibi faydalanmıştır.”

Yasemin Uçar

 

“Samimi, sıcak, sevecen, aile gibi bir platform ve onun düzenlediği oryantasyon da haliyle süperdi. Süre planlaması etkinlik detaylarıyla, tanıtımla, tanışmasıyla süperdi. Meslektaşlarımla tanışıp kariyer planlaması üzerine konuşup fikir alışverişi yapabildim ve güzel bir ambiyans oldu. Emegi gecen herkese teşekkür ederim.”

-Rabia Algül

 

Arkadaşlarımın da yorumlarından anlaşıldığı üzere oldukça samimi bir ortam bizi kucakladı ve çok kısa sürede bu ailenin bir parçası olduğumuzu hissettik. Benim için de oldukça ufuk açıcı bu platformun kurucusu Bahadır Bey’e ve tüm Endüstri Mühendisliğim platformu takım arkadaşlarıma teşekkür ederim. Bizi çok güzel şekilde ağırladıkları için başta Betül Moran’a ve Login Yazılıma da çok teşekkür ederiz. Bir sonraki programımızı sabırsızlıkla bekliyorum. Diğer programımızda sizleri de aramızda görme dileği ile…

 

Teşekkür ederim.

Gizem Erdoğan

Comments are closed.