Türkiye'nin Endüstri Mühendisliği Platformu

Endüstriyel Okumalar (ENOKU) 12 İSTANBUL

89

 

Endüstri Mühendisliğim platformumuzun düzenlediği ENOKU etkinliğinin 12.si, 19 Kasım Cumartesi günü 9 kişinin katılımıyla İstanbul Üsküdar Nevmekan’da gerçekleştirildi. Betül MORAN ve Batuhan BAYRAM tarafından düzenlenen etkinliğe Üsküdar Üniversitesi ve Kadir Has Üniversitesi öğrencileri katılım gösterdi.

15.00’da başladığımız etkinliğimize katılımcıların çoğu kitaplarını platformumuzun ‘Endüstri Mühendisliği İçin Tavsiye Ettiğimiz ilk 50 kitap’ listesinden seçerek gelmişti. Yarım saat kitap okunması yapıldı. Bu süre zarfında katılımcılar kitaplarında beğendiği noktaların, çeşitli anekdotların altını çizdi. Sonrasında herkes sırasıyla kitabını yorumlamaya başladı, beğendiği noktaları bizlerle paylaştı. Kitaplar üzerine tartışmalar yapıldı. En çok beğenilen ve tavsiye edilen kitaplar arasında; Mor İneğin Akıllısı(Arman Kırım), Amaç(Jeff Cox, Eliyahu G. Glodratt), Kendi Kendine MBA(Josh Kaufman) yer almakta.

munkee_1127193453

 

Bizler bu kısa süre zarfında 1 kitap okuduk fakat 1 değil 9 kitap hakkında bilgi edinmiş olduk. Hepimizin aklında bir sonraki kitabının ne olacağı belirmiş oldu. Kitaplar sayesinde deneyimli, başarılı kişilerden mesleğe ve daha çok hayata yönelik püf noktaları alabilmek adına gayet memnun kalınan bir etkinlik oldu. Katılımcılar etkinlikten çok keyif aldıklarını ve yararlı bir etkinlik olarak gördüklerini belirttiler. Tekrarlanırsa katılmak istediklerini bildirdiler.

Güzel geçen 2,2 buçuk saatin sonunda katılımcılarımıza teşekkürlerimizi ileterek kapanışı gerçekleştirdik.

ETKİNLİĞİN KATILIMCILARI VE OKUNULAN KİTAPLAR:

BETÜL MORAN – AMAÇ (Jeff Cox, Eliyahu G. Glodratt)

BATUHAN BAYRAM – İşi Ustansından Öğrenin (Frank Arnold)

ALARA ELİBOL – Kendi Gücünüzü Keşfedin (Gill Cox,Sheila Dainow)

HAYDAR CAN KUBİLAY GÜMÜŞ – Bulutların Üstüne Tırmanırken (Cem Kozlu)

MEHMETCAN BERK SALICI – Gönlünü İşe Vermek STARBUCKS (Howard Schultz)

ZEYNEP ERDEM – Outliers (Malcolm Gladwell)

ELİF GÜL – Mor İneğin Akıllısı (Arman Kırım)

SAMET ERCİHACAN DEMİRKOL – İyiden ‘Mükemmel’ Şirkete (Jim Collins)                                                                              – Kendi Kendine MBA (Josh Kaufman)

 

Yoruma kapalıdır.