Ekran Görüntüsü (48)

Gülsüm Azeri Kimdir ?

Fortune dergisinin araştırmasına göre Türkiye’de en güçlü 10 iş kadını arasına giren Gülsüm Azeri 1951 yılında Boğaziçi Üniversitesi Kimya Mühendisliği lisans ve Endüstri Mühendisliği lisansüstü bölümlerini tamamlamıştır. . Gülsüm Azeri evli ve iki çocuk annesidir.

1994-2011 yılları arasında sanayi firması olan Şişecam’ın (Türkiye Şişe ve Cam Fabrikaları A. Ş.) üst yönetiminde görev almıştır. Ayrıca Şişecamda çalıştığı dönemde Şişecam İcra Komitesi Üyeliğini sürdürmüştür.Gülsüm Azeri, 2004-2008 yılları arasında Avrupa Cam Federasyonu Cam Ev Eşyası Komitesi Başkanlığı ve 2009-2011 yılları arasında “Glass for Europe”ta Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştır. Azeri, İstanbul Sanayii Odası (ISO) Yönetim Kurulu Üyeliği, ISO Meclis Üyeliği, ISO Meslek Komitesi Başkanlığı, TİM Yürütme Kurulu Üyeliği, Toprak ve Çimento Ürünleri İhracatçılar Birliği Başkanlığı, DEİK Yönetim Kurulu Üyeliği ve İcra Kurulu Üyeliği yapmıştır.

2005-2011 yılları arasında Başbakanlık Etik Kurulu’nda özel sektörü temsilen görev almış, 2011-2013 yılları arasında Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştır.

1 Temmuz 2011 tarihinden itibaren OMV Gaz ve Enerji Holding A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği ve İcra Komitesi Başkanlığı ile OMV Petrol Ofisi Holding A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini ve OMV Petrol Ofisi A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği ve İcra Komitesi Başkanlığı görevlerini yürütmektedir.

Comments are closed.