Kariyeriniz için Çocuklardan Öğreneceğiniz 8 Şey

88

Çocuklardan ne öğrenebilirz demeyin, davranışlarından ve duruşlarından çıkarılacak çok ders olabilir. Bunları sizler için sıraladık.

 

Merak Etmek

Çocuklar her zaman etraflarında olan biteni merak ederler. Merak ettikleri ve ilginç gelen şeyleri gözlemlerler ve keşfederler. İnovatif fikirler için merak etmek, su ihtiyacı kadar kritiktir.

Sorular Sorun

Çocuklar karmaşıklıkları algılamak için bir sürü soru sorarlar. Çalışanlar ve girişimciler işleriyle alakalı en verimli cevabı almaya yönelik doğru sorular sormalıdırlar. Doğru sorular sorulduğu sürece çok soru sormanın bir sakıncası olmayacaktır.

Risk Almak

Çocuklar yeni şeyler öğrenmek için, çok cesur kararlar alarak aksiyona geçerler. Gelecek fırsatlara hazır olarak, hesaplanabilir riskler almak önemli olacaktır.

Düştükten Sonra Kalkmayı Bilirler

Çocuklar çok sık düşerler ancak düştüm diye çok uzun süre ağlamazlar. Bir şekilde kalkıp harekete geçmeye çalışırlar. Çocuklar gerçekten, düşüp, hatalarından ders alarak tekrar harekete geçme açısından çok güzel bir örnektir. Yapacağı işin motivasyonuyla başarısızlıklardan ders almak önemlidir. Bir çalışan veya girişimci, düştükten sonra hareket etmek için motivasyonunu sağlamayı becerebilmelidir.

Ön Yargılı Olmamak

Çocukların yargılayıcı olması pek olası değildir ve farklı görüşte insanları kabul etmede ve kucaklamada hazırdırlar. Açık fikirli, yeni şeyler denemeye hazır olunması ve farklı bakış açılarına açık olmak kariyeriniz ve girişimleriniz için kritiktir.

Fark Oluşturmak

Çocuklar her zaman kendilerini farklı ifade etmenin yolunu bulurlar ve bu etraflarında süprizle karşılanır. Çocuklar etraflarındaki şeyleri farklı ve kendi hayal güçlerine güvenerek kullanırlar. Sizlerde işlerinizi kendi özgün yolunuzla yapmak için, yaratıcılığınıza güvenerek ve bunu besleyecek çalışmalar yapmalısınız.

Sürekli Öğrenme

Çocuklar bilgiye her zaman açtır ve bilgi için arayış içindedir. Öğrendiklerini aksiyona geçirme arzusuyla söylenenleri dinlerler, bilgiyi emerler ve araştırırlar. Sürekli değişen günümüz dünyasında sürekli öğrenmek bir farklılık değil bir gereklilik olmuştur.

Ayrıntılara Dikkat Etmek

Çocuklar, küçücük denebilecek şeyleri akıllarına kazıdıkları gibi nadiren bazı şeyleri gözden kaçırırlar. Ufak gibi görünen birçok şeyden ilham alabilir ve beklediğinizden fazlasını bulabilirsiniz.

 

 

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

Yoruma kapalıdır.