EMPKoclukProgrami

Koçluk Programı – Koç Başvuruları / 2020 – 2021

2018 yılından itibaren devam eden koçluk programı alanında uzman koçlarımız ve koç yardımcılarımızı, Türkiye’nin farklı şehirlerinden katılım sağlayan üyelerimiz ile buluşturan ve  1 yıl boyunca devam eden uzun soluklu programdır. Uzaktan çalışma yöntemi ile belirli periyotlarda online olarak düzenlenen toplantıları kapsayan program bu yıl gönüllü koç adaylarını arıyor. Koçluk Programında iş dünyasından gönüllü profesyoneller için 2 çalışma imkanı sunuyoruz.

Genel Koçluk

Platformumuza başvuru ve mülakat sonucu alınmış, kariyer ve kişisel gelişimi için çalışmaya hevesli 100 ün üzerinde üyemize kendi uzmanlığı doğrultusunda çeşitli webinarlar, kısa eğitim programları düzenler. Öğrencilerin soruları konusunda platform içi iletişim ağında yardımcı olur.

Koçluk Programı

1 yıl boyunca koçluk programı kapsamında platformumuzda tecrübeli bir koç yardımcısı organizatörlüğünde ayda en az 1 kere yapılan toplantılarla bir program işletir. Koçluk programında öğrenciler ilgi duydukları alana göre seçilir. Koçun verdiği program doğrultusunda sene sonunda başarılı olanlara sertifika verilir.

2019-2020 sezonu koçluk programı yakın zamanda tamamlandı ve 8 farklı başlık altında 41 öğrenci arkadaşımız programdan başarıyla mezun olmuştur. Geçen yıl içerisinde mezun verdiğimiz programlarımız;

 • Proje Yönetimi
 • İş geliştirme
 • Kalite Yönetimi
 • Marka Yönetimi
 • İnovasyon
 • İnsan Kaynakları
 • Denetim
 • ERP

Genel Koçluk Programı: Tüm EMP Gönüllüleri (Yönetim Ekibi, Temsilciler, Tüm Koçluk Üyeleri)

Koçluk Programı: İlgili alan üzerinde kendini geliştirmek isteyen öğrenciler

Her sezon başında sosyal medya üzerinden başlattığımız program başvurularıyla çift aşamalı mülakat sistemiyle programa dahil olacak arkadaşlarımızı sürece dahil ediyoruz. 2020 başvuruları bu başvuru tamamlandıktan sonra açılacaktır.

Koçlarımızdan ve koç yardımcılarından aldığımız geri dönüşlere göre bir koçluk ekibi minimum 4,maksimum 8 kişiden oluşuyor.

Koçluk programı dışında başvuru yapan profesyoneller için farklı çalışma seçenekleri de mevcut. Bütün bunları genel koçluk başlığı altında değerlendirdik.

Çalışma yaptığı konu özelinde 1 yıllık bir program yapamayacak olan koçlar için;

 • Burada koçlar kendi uzmanlıkları ile ilgili platform içi webinar düzenleyebilecek,
 • Platform üyeleriye ekip iş birliği uygulaması olan Slack üzerinden seçkin öğrenci kitlesinin sorularını cevaplandırıp tecrübe aktarımı yapabilecek,
 • Koçluk ve temsilcilik programı üyelerine eğitimler verebilecek.

Bu programın amacı özellikle uzun soluklu çalışmalar yapmaya müsait olmayan koçlarımızın tecrübelerini öğrencilere aktarmasını sağlayarak farklı bakış açılarıyla platform dinamiklerini çeşitlendirip, güçlendirmektir.

Koçumuz kendi alanı belirlendikten sonra başvurular alınıyor. Platformda tecrübeli bir koç yardımcısı atanıyor. Koç yardımcısı ekip ile toplantıları koçun programına göre belirliyor. Koç'un bir yıl boyunca belirlediği takvimde tecrübe aktarımı ve eğitimler TAMAMEN DİJİTAL olarak uzaktan çalışma ile yapılıyor. 

Bu yıl yapılacak Koçluk programında aşağıdaki alanlarda gönüllü koç arayışımız bulunmaktadır. Bu alanlar başvuruda bulunan koçlarımızın bilgilendirmeleri doğrultusunda zenginleşebilir.

Finans

Pazarlama

İş Analistliği

BT Test ve Kalite Yönetimi

İşletme Yönetimi

Endüstri 4.0

Bilgi Teknolojileri

Diğer

Başvurular doğrultusunda

Koçluk Programına başvuru yapmak isteyen gönüllü koç adaylarımızdan istenilen bir takım özellikler mevcut.

 • Profesyonel çalışma hayatını aktif sürdürmeleri,
 • Ayda minimum 1 defa sorumlu oldukları ekip ile toplantı yapabilmeleri,
 • Farklı koçluk ekipleri ile çalışabilmeye yatkın olmaları,

Koçluk programı için gerekli olan özelliklerdir.

Genel Koçluk Programı için ise koçlarımızla öğrencilerin her an iletişime geçeceği bir iletişim ağı oluşturulacak ve buradaki koçlarımızla Proje sorumlusu Doğukan Bayazıtoğlu aracılığıyla programlar oluşturulacaktır.

Genel Koçluk Programı: Tüm EMP Gönüllüleri (Yönetim Ekibi, Temsilciler, Tüm Koçluk Üyeleri)

Koçluk Programı: İlgili alan üzerinde kendini geliştirmek isteyen öğrenciler

Daha Fazla Bilgi Almak İçin

Doğukan Bayazıtoğlu / Koçluk Programı Sorumlusu

dbeyazitoglu@endustrimuhendisligim.com  / +905370248003

 

Comments are closed.