KoçlukEkipleri-endustrimuhendisligim.com-

Koçluk Programı – Koçluk Ekipleri Başvuruları 2020 – 2021

EMP yeni dönem koçluk programı başvuruları farklı konuları ve birbirinden tecrübeli koçları ile başladı. Bu yıl program sayımızı arttırarak platformumuzda rol alacak arkadaşlarımız için sunduğumuz farklı fırsatlar ile pandemi dönemini daha verimli geçirmek adına farkındalık yaratmaya devam ediyoruz.

Koçluk programına dahil olacak arkadaşlarımız koçluk programının yanı sıra bu yıl yeni hayata geçireceğimiz ve sadece platformumuzun üyelerine özel olan genel koçluk programının da ayrıcalıklarından faydalanabilecekler.

 

 Genel koçluk programı profesyonel çalışma hayatından koçlarımızın gerçekleştireceği webinarlar, eğitimler, workshoplardan oluşan ve belirli bir kitleye özel olan platform içi network ve tecrübe aktarım programıdır. Farklı koçların yılın belirli dönemlerinde yapacağı bu program duyurular sayfamızda etkinlik öncesi duyurulacak ve platform üyelerine bilgi paylaşımı yapılacaktır.

Koçluk programı başlıkları ve koçları

Bu sene 13 farklı konu ve koçumuz ile daha geniş bir kitleye hitap ederek endüstri mühendisliği öğrencilerinin ilgi alanlarına göre kariyer yolunda onlara farklı bakış açıları kazandırmayı hedefliyoruz.

 • Her alanda kariyer hayatımız projeler içerisinde ilerliyor. Bu projelerin nasıl yönetilmesi gerektiğini, hangi bileşenlerden oluştuğunu ve süreci 1 yıl boyunca öğreneceğiniz programımızda Proje koçumuz Sn. Uğur Sütlü sizlerle olacak.
 •  

 • Üretim tesislerindeki kontrol sistemlerinin kalitesini, güvenliğini ve verimliliğini tasarlayıp izler. Üretim alanında süreçlerin yönetilmesi ve kontrolüne ilişkin detaylı olarak öğreneceğiniz programımız 1 sene boyunca koçumuz Sn. Ebru Yurtman ile sizlerle olacak.

Firmaların tüm süreçlerini yönettiği ERP yazılımları konusunda bir yıl boyunca bilgi sahibi olacak ve bu yazılımların nasıl kullanılması gerektiğine dair bilgilerin yer aldığı programımızda Sn. Betül Moran sizlerle olacak.

 • İnsan Kaynakları işe alım, performans yönetimi ve kurumlarda çalışan personelli 360 derece kaynak yönetimini yapmanızı sağlayan alanlardır. Bu alanda bir yıl boyunca koçumuz Sn. Tuğba Kaplan sizlerle olacak.

 • Bankacılık ve finans, güçlü dinamikleri olan, mühendislerin çok istihdam edildiği bir alandır. Bu alanda süreçlerin nasıl işlediğini ve finans alanında kariyer yapmak için bilmeniz gerekenleri öğreneceğiniz 1 yıllık programımızda koçumuz Sn. Osman Aktaş sizlerle olacak.

Firmalara göre yeni müşteri bulan, müşteri ihtiyaçlarını tespit eden ve çözüm odaklı çalışarak ürün geliştiren İş Geliştirme uzmanlığı alanında bir kariyer düşünen öğrenci arkadaşlarımız için bir yıl boyunca Sn. Cemre Yarar sizlerle olacak.

 • Dünya'da enerji alanında istihdam artıyor ve kariyer fırsatları çoğalıyor. Sektörde dinamikleri en çok değiştiren yenilenebilir enerji alanını öğreneceğiniz ve sektörü tanıyacağınız programımızda koçumuz Sn. Ömür Çukutli sizlerle olacak.

 • Kullandığımız tüm yazılımlar onlarca bazen yüzlerce defa test ediliyor ve müşterilere çıkmadan önce birçok aşamadan geçiyor. Bu alanda kurumsal şirketlerde istihdam edilen mühendislerin kariyer yolculuğunu öğreneceğiniz ve bu süreçler hakkında bilgi sahibi olacağınız programımızda Sn. İsa Çukutli sizlerle olacak.

 • Organizasyon kaynaklarının işlenerek müşteri istek ve beklentileri doğrultusunda katma değer sağlayan, çıktılar üreten, işlemler ve faaliyetlerin nasıl yönetildiğini öğreneceğiniz programımızda Sn. İmren Korukçu sizlerle olacak.

Organizasyonların müşteri memnuniyetinin artırılmasına yönelik olarak Kalite Yönetim Sistemi'nin kurulması ve geliştirilmesi konusunda rehberlik eden ISO9001 kalite sistemini tüm detaylarıyla öğreneceğiniz programımızda Sn. Nigar Erden sizlerle olacak.

 • Projelerin, ürünlerin başarısı (veya başarısızlığı),hikaye puanlarına veya kusur oranlarına göre değil, olası satışlara ve dönüşümlere göre değerlendirilir. Bu da pazarlama mühendisinin iş alanıdır. Pazarla konusunda derinlemesine bilgi sahibi olacağınız programımızda koçumuz Sn. Furkan Vatansever sizlerle olacak.

 • İş zekası (BI), kuruluşların daha fazla veriye dayalı kararlar almasına yardımcı olmak için iş analitiğini, veri madenciliğini, veri görselleştirmeyi, veri araçlarını ve altyapıyla en iyi uygulamaları birleştirir. Bu alanda kariyer yönelimi olan arkadaşlarımız için derinlemesine bilgi sahibi olacağınız programımızda Sn. Burcu Aksoy sizlerle olacak.

 • Bilgi Teknolojileri alanında, yazılımın müşterisiyle, yazılımcı arasında köprü görevi üstlenen bu rol günümüzde giderek istihdam arttırmaktadır. Bilgi Teknolojileri alanında kariyer düşünenler için bu rolü ve sorumluluğu derinlemesine öğrenecekleri bir yıllık programımızda Sn. Damla Kara sizlerle olacak.

 • Yükseköğretim kurumlarında endüstri mühendisliği bölümünde 3. veya 4.sınıf öğrencisi olarak okumanız gerekmektedir.
 • Program içerisinde yer aldığınız süre boyunca gerçekleşecek çalışmalara maksimum katılım sağlamanız gerekmektedir.
 • Program içerisinde size verilen görevleri başarıyla tamamlamanız gerekmektedir.
 •  

Başvuru formu (15 Eylül’e kadar)

Başvuruların Değerlendirilmesi ( 15-21 Eylül )

Mülakatlar ( 21-26 Eylül )

Sonuçların Açıklanması ( 28 Eylül )

Oryantasyon Toplantısı ve Başlangıç ( 3 Ekim )

 

25 Eylül

Sene içerisinde yapılan çalışmalara  %80 katılım sonucunda başarıyla programı bitiren üyelere başarı sertifikası verilecektir.

Program koçluk programının başından itibaren tamamen online toplantılar üzerinden gerçekleşmektedir. Bu sebepten istediğiniz ilden katılım sağlayabilirsiniz.

Formların değerlendirilmesinin ardından program koçlarının katılımlarıyla gerçekleşecek mülakatların sonucunda ekipler belirlenecek ve yeni sezon başlayacaktır.

Daha Fazla Bilgi Almak İçin

Doğukan Bayazıtoğlu / Koçluk Programı Sorumlusu

dbeyazitoglu@endustrimuhendisligim.com

Comments are closed.