Profesyonel Sunum Örnekleri ve Özgün Sunumlar Hazırlamak

40.116

Öğrencilik hayatında, profesyonel hayatta yaptığınız çalışmaları, projeleri ne kadar iyi sunabilirseniz o kadar başarılı olursunuz. Bir çok yerde ve sitede etkili sunum tekniklerini bulabilirsiniz. Ancak, hazırlanmış profesyonel örnekler sizlerin görsel hafızasına daha iyi etki edeceğini düşünerek bu örnekleri sizlerle paylaşmanın daha yol gösterici olduğunu düşünüyorum. Bu yazıda Power point ile sınırlı kalmayıp alternatif sunum yapma programlardan da bahsedeceğim.

Günümüzde danışmanlık alanında bir çok firma hizmet vermektedir. Bu firmalardan birisi de Sunumo. Sizlere Sunumo’ nun kurumsal firmalara hazırlamış olduğu birkaç örnek paylaşıyorum:

Sunumlar video formatında sunulmuş ancak, Power Point’ de hazırlanmıştır.

Power Point Sunum Örnekleri

 

Günümüzde sunum hazırlama tekniklerini sadece Power Point ile kısıtlı değil. Profesyonel hayatta ve öğrencilik hayatında fark oluşturacağınız sunumları daha farklı teknolojiler ile de hazırlamanız mümkün şimdi o teknikleri tanıyalım.

Prezi Sunum Örnekleri

Prezi, ( http://www.prezi.com ) online olarak hizmet veren, alternatif bir sunum programıdır. Sunumlarınıza görsellik kazandıran, zengin içerik sayesinde ilgiyle takip edilen slaytlar oluşturmanızı sağlayan çevrimiçi bir sunum aracıdır. Tüm sunumlarınızı online ortamda saklayabilir, istediğiniz an üzerinde değişiklik yapabilir hatta davet ettiğiniz kişiler ile birlikte aynı sunum üzerinde çalışıp gösterim yapabilirsiniz. Ayrıca, bütün sunumlarınızı bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

 

 

 

 

Pawtoon Sunumları

Profesyonel görünümlü animasyonlu  sunumlar oluşturmaya başlamak için ihtiyacınız olan tüm animasyon araçları sağlar.Başarılı bir şekilde hedef kitlenizi göz alıcı sonuçlanan, şaşırtıcı videolarınızla etkilemek için PowToon ideal bir seçim.Powtoon kullanarak değişik ilginç videolar oluşturabilirsiniz.

 

Office Sway

Sway, Office Powerpoint gibi detaylı bir sunum aracı olmaktan ziyade oldukça basit özelliklere sahip. Yazı ve medya içerikleriyle sürükle-bırak usulü hazırlanan Sway sunumları için herhangi bir dosya formatı da yok. Tarayıcı üzerinde hazırlanıp kendine özel URL’i ile paylaşılabiliyor.