Arnold-Palmer-Wesley-Bryant-Letter[1]

Şimdiye Kadar Aldığınız En İyi Tavsiye Neydi?

Fortune Dergisi’nin,iş dünyasının ünlü liderlerinden bir kaçına yönelttiği “Şimdiye dek aldığınız en iyi tavsiye neydi?” sorusuna vermiş oldukları yanıtlar;

“Sende olmayan yetenek ve özelliklerin farkına var ve bunlara sahip olan insanları işe al.” -Starbucks’ın yönetim kurulu başkanı ve CEO’su Howard Schulz.

“Sırf başkaları seninle hemfikir olduğu için haklı olmazsın, ortaya koyduğun gerçekler doğru olduğu için haklı olursun.” -Berkshire Hathaway yönetim kurulu başkanı Warren Buffett.

“Zorlu bir görev üzerinde sebatla çalışmaya devam edecek cesareti göster.” -P&G’ın yönetim kurulu başkanı Alan G.Lafley.

“Kendini gülünç duruma düşür,yoksa hayatta kalamazsın.” -Virgin Grubu’nun kurucusu Richard Branson. (Bu tavsiye dost bir işletmeciden gelmişti ve Branson’ın British Airway’ın devasa bütçesiyle rekabet edebilmesi için bir strateji olasılığına işaret ediyordu.)

“Herkes neyin doğru olduğunu biliyorsa, hiç kimse hiçbir şey bilmiyor demektir.”-Intel’in eski yönetim kurulu başkanı ve CEO’su Andy Grove.

“Kendin Ol.” -General Electric’in eski yönetim kurulu başkanı ve CEO’su Jack Welch.

“Gerçek disiplin,yanlış fırsatlara hayır demektedir.” -Yönetim Konularında yazar Jim Collins.

“Ya iyi yap, ya terk et.” -Yönetim öğretisinin öncüsü Peter F.Drucker (Drucker henüz 20 yaşındayken ona bunu bir şef söylemişti.”

“Genç yaşta başla.” -CNN’in kurucusu Ted Turner.

“Etrafına dürüst insanlar topla ,ama onların yolunu tıkama.” -AMD’nin eski yönetim kurulu başkanı ve CEO’su Hector Ruiz.

“İnsanlara kişiliklerinden dolayı saygı duy, ünvanlarından dolayı değil.” – Southwest Airlines’ın kurucusu,eski yönetim kurulu başkanı ve CEO’su Herb Kelleher.

Comments are closed.