Türkiye'nin Endüstri Mühendisliği Platformu

Türk İşi Akıllı Ev – Endüstri Mühendisi Eli Değince

0 49

Son yılların trend alanı akıllı ev konusunda inovatif girişimciliğe bir Endüstri Mühendisi Burak Adalı imza atıyor.

Pahalı, montaj gerektiren, kullanımı zor geleneksel akıllı ev sistemlerinin yerine yenilikçi, kullanıcı deneyimi odaklı, kurulumu ve ulaşması kolay tak-çalıştır bir sistem sunuyor.

Burak Adalı, 2014’ün son çeyreğinde Ingenious’u Türkiye pazarına sunmayı hedefliyor. Daha inovatif teknolojiler ve ek yeni ünitelerle de yurtdışı pazarlara açılmayı hedefliyor.

Peki Ingenious nasıl çalışıyor?

Profesyonel montaj ekibi veya ekipmanı gerekmeden 15 dakika içerisinde kuracağınız Ingenious IOBox’unuz evinizdeki tüm uzaktan kumandalı cihazları akıllı telefonunuz veya tabletiniz üzerinden kontrol etmenize olanak sağlıyor. Üstelik IOBox’un yanında gelen IOPlug ve IOSocket’lerimiz sayesinde evinizdeki aydınlatma sisteminizi ve prizlerinizi kolayca kontrol edebiliyor, programlayabiliyorsunuz.

 

Burak ADALI kimdir?

Burak Adalı
Burak Adalı

Istanbul Alman Lisesi’nden mezun olduktan sonra öğrenim hayatına Almanya’da devam ederek, Niederrhein Üniversitesi lisans derecesini endüstri mühendisliği, yüksek lisansını da pazarlama üzerine yapmış, şu anda da Özyeğin Üniversitesi’nde Girişimcilik Yüksek Lisansı programının ilk öğrencilerindendir.

Türkiye ve yurtdışında kurumsal firmalarda iş tecrübesi kazandıktan sonra çok uluslu bir şirketin Uluslararası İş Gelişltirme görevini üstlenmiştir. Bu sırada başarılı ve başarısız olan çeşitli girişimlerde de bulunarak kazandığı girişimcilik tecrübesi ile 2013 yılında Bilim ve Teknoloji Bakanlığı Teknogirişim programı destekli ve Özyeğin Üniversitesi Girişim Fabrikası ortaklı kurduğu PHI Teknoloji A.Ş., ilk projesi “Ingenious” ile Intel Challenge Turkey 2013′ü kazanarak, Ekim ayında Amerika’da düzenlenecek Intel Global Challenge’de Türkiye’yi temsil etmek üzere seçilmiştir.

Bir Cevap Yazın