Türkiye’nin En Beğenilen Şirketleri

559

 

Capital ve Spring Professional işbirliğinde gerçekleştirilen “Türkiye’nin En Beğenilen Şirketleri 2015 araştırması kapsamında iş dünyasını temsilen 700’ün üzerinde şirketten 1.602 yöneticiye ulaşıldı. 3 ay boyunca saha çalışması süren araştırma, CAWI (bilgisayar destekli web görüşmesi) araştırma tekniğiyle yapıldı. Türkiye’nin en beğenilen 20 şirketi, araştırmaya katılan tüm iş dünyası temsilcilerinin görüşleri üzerinden hesaplanırken 36 sektörün en beğenilen şirketleri de sadece ilgili sektörün temsilcilerinin yanıtlarıyla belirlendi. 2015 yılı Türkiye’nin ‘En beğenilen şirketi’ ödülünü Koç Holding aldı. Turkcell ikinci, Arçelik de üçüncü oldu.“Türkiye’nin En Beğenilen Şirketleri 2015″ araştırmasında dereceye giren şirketler, Four Seasons Bosphorus İstanbul Otel’de düzenlenen özel bir gecede ödüllendirildi.

Capital Dergisi’nin büyük araştırması “Türkiye’nin En Beğenilen Şirketleri”, 15’inci kez yapıldı. Capital’de yayınlanan dev araştırmada Türkiye’nin en beğenilen ilk 20 şirketi ve 36 sektörün en beğenilen ilk 3 şirketi açıklandı. Ödül töreninde Türkiye’nin en beğenilen ilk 3 şirketine ve 36 sektörün birincilerine ödülleri takdim edildi.

Türkiye’nin en beğenilen şirketi Koç Holding seçilirken, Turkcell ikinci, Arçelik de üçüncü oldu.

 

 

EN BEĞENİLEN ŞİRKETLER

Türkiye’nin En Beğenilen Şirketi: KOÇ HOLDİNG

Türkiye’nin En Beğenilen İkinci Şirketi: TURKCELL

Türkiye’nin En Beğenilen Üçüncü Şirketi: ARÇELİK

EN BEĞENİLEN ŞİRKET: KOÇ HOLDİNG

Türkiye’nin en beğenilen şirket ödülünü Koç Holding adına CEO Levent Çakıroğlu, Capital ve Ekonomist dergilerinin Yayın Direktörü Rauf Ateş ve Adecco Doğu Avrupa Bölge Direktörü Tibet Eğrioğlu’nun elinden aldı. Çakıroğlu ödül sonrası yaptığı konuşmada, “Koç Holding’in en beğenilen şirketi seçilmesinde katkısı olan herkese, Capital Dergisi yönetimine, ekibine, sponsorlara içtenlikle teşekkür ediyorum. Ödül alan tüm şirketleri candan tebrik ediyorum. Koç topluluğu olarak yaptığımız her işte en iyiyi hedefliyoruz. Hem ticari faaliyetlerimizde hem toplumsal faaliyetlerimizde çıtayı daima yüksekte tutuyoruz. Uzun vadeli stratejik bakış açımız, kurum kültürümüz ve evrensel değerler ana çıpalarımız. Bunlarında hem iş performansımıza ve hem de itibarımıza olumlu bir şekilde yansıdığını görmekten de mutluluk duyuyoruz. Bu noktada kısa süre önce ve çok zamansız kaybettiğimiz Yönetim Kurulu Başkanımız merhum Mustafa Koç’u anmak istiyorum. Kendisi liderliğiyle, vizyonuyla, hayırseverliğiyle ve hepsinden de önemlisi insani değerleriyle silinmeyecek izler bıraktı. Bu vasıflarındaki samimiyet ve sahicilik toplumun çok geniş kesimlerince fark edildi, takdir edildi. Buna vefatından sonra hep birlikte tanık olduk. Hiç şüphesiz ki Koç Holdingin itibarında Mustafa beyin şahsında vücut bulan bu özelliklerin çok büyük katkısı var. Ben bu vesileyle kendisini rahmetle, saygıyla ve çok büyük bir özlemle anıyorum“ dedi.

EN BEĞENİLEN 2’İNCİ ŞİRKET: TURKCELL

En beğenilen 2’inci şirket olan Turkcell adına ödülü Kurumsal İletişim Müdürü Levent Kadagan, T-System Genel Müdürü Sinan Kılıçoğlu ve Capital Dergisi Yayın Yönetmeni Sedef Seçkin Büyük’ün elinden aldı. Kadagan, “Bu araştırmada bu güzel gecede emeği geçen herkese Turkcell ailesi olarak teşekkürlerimizi sunuyoruz. Capital, Türkiye’nin en beğenilen şirketler araştırması kuşkusuz Türkiye’nin en saygın, en önemli ödüllerinden birisi. Dolayısıyla her markanın aslında rüyası bu listede yer almak. Turkcell olarak biz bu listede yer almaktan büyük gurur ve onur duyuyoruz. Bu sene ödül alan diğer şirketleri tebrik ediyorum” dedi.

EN BEĞENİLEN 3’ÜNCÜ ŞİRKET: ARÇELİK

Türkiye’nin en beğenilen 3’üncü şirketi olan Arçelik adına ödülü Genel Müdür Hakan Bulgurlu, Capital Dergisi Yayın Yönetmeni Sedef Seçkin Büyük ve MESA Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Boysanoğlu’nun elinden aldı. Ödülün ardından konuşan Bulgurlu, “Bu ödülü işini aşkla yapan 27 bin Arçelik çalışanı adına alıyorum. Bu değerli takdir için çok teşekkür ediyorum” dedi.

 SEKTÖRLERE GÖRE EN BEĞENİLENLER

36 SEKTÖRÜN EN BEĞENİLEN ŞİRKETLERİ

1 AKARYAKIT OPET
2 AMBALAJ KOROZO
3 ARACI KURUMLAR GARANTİ YATIRIM
4 BANKACILIK GARANTİ BANKASI
5 BİLİŞİM MİCROSOFT
6 BİREYSEL EMEKLİLİK GARANTİ EMEKLİLİK
7 BİSKÜVİ- ÇİKOLATA ETİ GIDA
8 BOYA JOTUN
9 CAM / SERAMİK ŞİŞECAM
10 ÇİMENTO AKÇANSA
11 DAYANIKLI TÜKETİM ARÇELİK
12 DEMİR ÇELİK EREĞLİ DEMİR ÇELİK
13 ENERJİ ENERJİSA
14 E- TİCARET GİTTİGİDİYOR
15 FACTORİNG TEB FAKTORİNG
16 HAZIR GİYİM VE MAĞAZACILIK  ITEX (ZARA)
17 İÇEÇEK- ALKOLSÜZ MEY İÇKİ
18 İÇECEK – ALKOLSÜZ COCA-COLA TÜRKİYE
19 İLAÇ  NOVARTİS TÜRKİYE
20 KARGO-NAKLİYE-LOJİSTİK EKOL LOJİSTİK
21 KİŞİSEL BAKIM VE KOZMETİK UNİLEVER
22 LEASİNG GARANTİ LEASİNG
23 MOBİLYA DOĞTAŞ KELEBEK
24 OLUKLU MUKAVVA  MODERN KARTON
25 ORGANİZE PERAKENDE MİGROS
26 OTEL VE KONAKLAMA HİLTON
27 OTOMOTİV MERCEDES-BENZ TÜRK
28 REKLAM MEDİNA TURGUL DDB
29 SİGORTA ALLIANZ SİGORTA
30 SÜT VE SÜTLÜ MAMÜLLER PINAR SÜT
31 TELEKOMİNİKASYON TURKCELL
32 TEMİZLİK ÜRÜNLERİ UNİLEVER
33 TURİZM VE ACENTE ETS TUR
34 TÜKETİCİ ELEKTRONİĞİ SAMSUNG
35 YAPI MALZEMELERİ: ECZACIBAŞI VİTRA
36 YÖNETİM DANIŞMANLIĞI MCKINSEY

 

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

Yoruma kapalıdır.