Türkiye'nin Endüstri Mühendisliği Platformu

Uzaktan Yönetim Eğitimi Almak

0 23

İnternet bizlere öğrenmek için yeterince fazla fırsatlar vermektedir. Günümüzde özellikle proje yönetimi konularında gerekli derecelere sahip olmak için birçok öğrenci uzaktan öğrenimi tercih etmektedirler. Nitekim, özellikle aynı anda birden fazla mesleki veya akademik alanla ilgilenen kişiler için, uzaktan yönetim eğitimleri almak son derece avantajlıdır. Örneğin konuya ilgili olanlar, uzaktan proje yönetimi eğitimi alarak, diploma veya sertifika alma imkanına sahiptirler.

Yönetim eğitimleri çoğunlukla birçok programın biraraya getirilmesiyle oluşturulur ve bu sebeple çoğu zaman öğrenciler için bir yük haline gelir. İşleri kolaylaştırmak için, proje yönetimi gibi birçok yönetim eğitimini uzaktan alma imkanı mevcuttur. Böylece öğrenci, uzaktan eğitim veren yönetim okulu aracılığıyla, akademik yıl boyunca ihtiyaç duyduğu eğitimleri seçmek konusunda özgürdür.

Öğrenci, derslerin verildiği dönemler içerisinde kalmak kaydıyla, alacağı derslerin önceliklendirilmesi ve tamamlayacağı zamanları belirleme konusunda da serbesttir.
Ayrıca, yurtdışında birçok üniversite ve Türkiyede de İstanbul Üniversitesi, ODTÜ, Dokuz Eylül Üniversitesi gibi üniversiteler, artık sınıf eğitimleri ile aynı geçerliliğe sahip olan uzaktan eğitimler alınmasını önermektedirler.

Proje Yönetimi, verilen eğitimler arasında her zaman öğrenciler tarafından en çok tercih edilen eğitim olmuştur, bu sebeple bu konu hakkında yaygın bilgi sahibi olma imkanı bulunmaktadır. Uzaktan proje yönetimi eğitimlerinin arka planında, bir şirket bünyesinde yapılan işlerin daha iyi yapılmasını sağlamak üzere geliştirilmiş bir dizi yazılım ve uygulamanın kullanılması bulunmaktadır. Bu uygulamaların hepsi, genellikle bir şirkette yürütülen görevler ve alt görevlerin yönetilmesi amacıyla kullanılır.
Uzaktan alınan proje yönetimi eğitimlerinin, proje yöneticisi olarak görev yapan profesyonel yöneticilerin, kişisel gelişimlerine de yardım etmekte olduğunu söyleyebiliriz.

Uzaktan yönetim eğitimlerinin avantajı, çok sayıda öğrencinin bu eğitimlere erişebiliyor olmasıdır. Kişi nerede olursa olsun, dersleri ve eğitimleri almak ve sınavlara girmek konusunda özgürdür. Yani online yönetim eğitimleri, kendi tercihleriyle yönetim becerilerini öğrenmek konusunda istekli ve ilgili olan öğrenciye yardımcı olmaktadır.

Emrah ERCAN

Endüstri Mühendisi, MBA, BT Stratejisi ve Kurumsal Mimari Analisti

emrahercann.wordpress.com

Bir Cevap Yazın