burhan-eliacik-522

WireCard Türkiye’nin Genel Müdürü Burhan Eliaçık Oldu

Wirecard AG çatısı altında faaliyet gösteren Wirecard Türkiye’nin yeni Genel Müdürü Burhan Eliaçık oldu.

 

Burhan Bey, Ödeme ve Elektronik Para Derneği’nin (ÖDED) Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini de sürdürmeye devam edecek.

 

Burhan Eliaçık Kimdir?

 

Burhan Eliaçık, ODTÜ Endüstri Mühendisliği’nden 1999 yılında mezun olduktan sonra çalışma hayatına 2000 yılında Garanti Bankası’nda başladı. 2011 yılından itibaren Vodafone Türkiye’de Mobil Finansal Servisler Kıdemli Müdürü olarak görev yaptı. Görev aldığı süre içerisinde dünya çapında ilk ve yenilikleri barındıran hizmetleri hayata geçirdi. Şirketine global ölçekte ödüller kazandırdı. Eliaçık 2015 yılı itibariyle Ödeme ve Elektronik Para Derneği’nin kuruluşunda yer alarak yönetim kurulu başkanlığı görevini üstlendi. Burhan Eliaçık, bankacılık ve ödeme sistemleri alanındaki 20 yıllık deneyimiyle finansal teknolojilerin gelişmesi ve yaygınlaşmasına öncülük etmektedir.

Wirecard nedir?

 

Türkiye’de tüm GSM operatörlerinin 1 numaralı iş ortağı ve mobil ödeme lideri olan Mikro Ödeme/3PAY, 2014 Kasım ayında Wirecard AG’nin tamamını satın almasıyla Wirecard Türkiye olmuştur. Piyasadaki 17 yıllık tecrübesiyle, Wirecard AG çevrimdışı, çevrim içi veya mobil olarak 25.000’den fazla müşteriye, son teknoloji ödeme hizmetleri sunmakta ve müşterilerin kendi uluslararası ödeme stratejilerini geliştirmelerine destek olmaktadır.

Frankfurt Borsa’sında işlem gören ilk 30 teknoloji şirketinden biri olan ve müşterilerine birçok farklı ödeme yöntemini uçtan uca hizmet olarak sunan Wirecard AG bünyesine katılan Wirecard Türkiye de, mobil ödeme pazarındaki liderliğine, ödemeyle ilgili son kullanıcının ihtiyaç duyduğu her alanda yeni çözüm ve ürünler eklemiş ve böylece kredi kartı ve son teknolojiler pazarına da girmiştir. Artık son kullanıcının ödeme yaptığı her an ve her mecrada müşteriye dokunabilmek amacıyla hareket etmektedir. Sunulan ödeme çözümleri telefon ya da internet siteleriyle sınırlı kalmamaktadır.

 

Wirecard Türkiye’nin eski Genel Müdür’ü Dündar Özdemir Nisan 2018’den beri görev yapmaktaydı. Dündar Bey, İstanbul Erkek Lisesi’nin ardından İTÜ Endüstri Mühendisliği’nden mezun olan ve ardından Marmara Üniversitesi’ndeki MBA’ini tamamlayan Dündar Özdemir, Wirecard öncesinde 14 yıl boyunca Turkcell çatısı altında, kurumsal katma değerli servisler ve M2M alanında yöneticilik görevlerinde bulunmuştu.

 

Kaynak

Comments are closed.